FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
ekonomik kullanım sulu baca duvar bacası kombi ile ısınma çin şapka sulu baca şönt baca izalasyonlu doğalgaz baca sistem merkezi sistemli ısınma Şapka bacaları Baca Kelepçe baca sistemleri baca imalatı Sızdırmazlık Silikon Conta havalandırma kanalları 45 derece dirsek ısınma Kelepçe Çeşitleri baca aspiratörü Kelepçe çeşitleri duvar Dirsek baca Doğalgaz Bacası doğalgaz baca fiyatları imalat baca doğalgaz havalandırma sistemleri Düz Modül doğalgaz kurulum işlemleri paslanmaz Baca sistemleri baca filtre sistemleri muf sistem 90 Te Modul paslanmaz baca imalatı baca imalat fiyatları baca şapkası lodos filtre fiyatları Baca Şapkası (Çin) ankara baca temizleme izalasyonlu baca fiyatı sulu baca sistemleri adaptör baca çeşitleri Çift Cidarlı Baca merkezi sistem ısıtma çelik baca Tek Cidarlı baca baca temizleme dirsek boru izalasyonlu doğalgaz bacası doğal gaz Sabitleme Duvar Kelepçesi doğalgaz ankara baca çöp şutları paslanmaz çelik baca Redüksiyon Adaptör Jet Şapka çift çidarlı baca doğalgaz ısıtma tesisatı Sızdırmazlık Kelepçe Kondens Drenaj Kabı davlumbaz baca temizliği doğalgaz bağlatma kombi ile tasarruf yöntemleri sertifikalı baca doğalgaz bacası baca kelepçesi baca çeşitleri davlumbaz bacası 45 derece te modul fiyatlarının altında Şönt baca izalasyonlu baca Baca şapkası paslanmaz baca baca temizleme malzemeleri Baca Valf doğalgazın bağlatılması baca doğalgaz boruları Baca baca Sistemi silikon conta baca filitre sistemleri tek cidarlı baca sulu baca filtresi derece dirsek Bacacım Çeşit Çeşit Baca kelepçesi 90 derece dirsek havalandırma bacaları lodos şapka doğalgaz sistemleri
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 369 Bugün
 805 Bu Hafta
 7.250 Bu Ay
 7.250 Bu Yıl
 7.250 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer