FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
doğalgaz bacası silikon conta paslanmaz baca imalatı duvar bacası Baca Kelepçe ısınma sulu baca filtresi 45 derece dirsek Düz Modül muf sistem doğalgaz kurulum işlemleri 90 Te Modul filtre fiyatları Redüksiyon Adaptör lodos şapka doğalgaz baca fiyatları izalasyonlu doğalgaz baca sistem kombi ile tasarruf yöntemleri Dirsek baca baca doğalgaz boruları izalasyonlu baca fiyatı paslanmaz Baca sistemleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi çelik baca paslanmaz baca baca çeşitleri Kondens Drenaj Kabı izalasyonlu doğalgaz bacası Baca 45 derece te modul çöp şutları doğalgaz sistemleri kombi ile ısınma davlumbaz bacası doğalgaz merkezi sistemli ısınma doğalgaz ısıtma tesisatı çift çidarlı baca doğal gaz çin şapka paslanmaz çelik baca dirsek boru baca kelepçesi sulu baca şönt baca ekonomik kullanım baca temizleme sulu baca 90 derece dirsek Baca şapkası Sızdırmazlık Kelepçe Tek Cidarlı baca baca sistemleri merkezi sistem ısıtma Baca Şapkası (Çin) sertifikalı baca fiyatlarının altında sulu baca sistemleri baca Sistemi baca temizleme malzemeleri Doğalgaz Bacası baca aspiratörü Baca Valf izalasyonlu baca imalat baca doğalgaz havalandırma kanalları ankara baca havalandırma sistemleri adaptör baca çeşitleri baca filtre sistemleri Bacacım doğalgazın bağlatılması baca filitre sistemleri baca şapkası lodos ankara baca temizleme doğalgaz bağlatma derece dirsek baca imalat fiyatları tek cidarlı baca Şönt baca Kelepçe çeşitleri duvar Sabitleme Duvar Kelepçesi Sızdırmazlık Silikon Conta havalandırma bacaları Şapka bacaları Jet Şapka Kelepçe Çeşitleri davlumbaz baca temizliği Çift Cidarlı Baca baca imalatı
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 1 Bugün
 322 Bu Hafta
 4.495 Bu Ay
 4.495 Bu Yıl
 4.495 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer