FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
baca temizleme doğalgaz baca fiyatları ekonomik kullanım izalasyonlu baca fiyatı doğalgaz kurulum işlemleri Kelepçe çeşitleri duvar Tek Cidarlı baca Kondens Drenaj Kabı baca temizleme malzemeleri duvar bacası tek cidarlı baca paslanmaz baca imalatı muf sistem Şapka bacaları 90 Te Modul baca aspiratörü merkezi sistemli ısınma 45 derece dirsek davlumbaz bacası Sabitleme Duvar Kelepçesi Jet Şapka merkezi sistem ısıtma havalandırma kanalları doğalgaz sistemleri lodos şapka Redüksiyon Adaptör derece dirsek filtre fiyatları baca filitre sistemleri paslanmaz çelik baca doğalgaz bağlatma baca kelepçesi Dirsek baca Baca şapkası doğal gaz baca imalatı izalasyonlu doğalgaz bacası Çeşit Çeşit Baca kelepçesi baca çeşitleri çelik baca Sızdırmazlık Kelepçe Baca Kelepçe davlumbaz baca temizliği sulu baca filtresi doğalgaz adaptör baca çeşitleri 45 derece te modul ısınma silikon conta imalat baca doğalgaz Baca Valf çöp şutları doğalgaz bacası baca doğalgaz boruları 90 derece dirsek fiyatlarının altında doğalgazın bağlatılması Baca Düz Modül sulu baca ankara baca temizleme paslanmaz Baca sistemleri kombi ile ısınma sulu baca şönt baca Doğalgaz Bacası havalandırma sistemleri paslanmaz baca ankara baca baca imalat fiyatları kombi ile tasarruf yöntemleri çin şapka sulu baca sistemleri Sızdırmazlık Silikon Conta baca Sistemi çift çidarlı baca dirsek boru izalasyonlu doğalgaz baca sistem baca şapkası lodos havalandırma bacaları baca filtre sistemleri Çift Cidarlı Baca izalasyonlu baca baca sistemleri Şönt baca Baca Şapkası (Çin) Kelepçe Çeşitleri sertifikalı baca doğalgaz ısıtma tesisatı Bacacım
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 31 Bugün
 2.177 Bu Hafta
 31 Bu Ay
 9.052 Bu Yıl
 16.212 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer