FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
Baca baca imalatı çin şapka doğalgaz bağlatma baca Sistemi havalandırma kanalları filtre fiyatları silikon conta adaptör baca çeşitleri baca filtre sistemleri doğalgaz ısıtma tesisatı havalandırma bacaları Redüksiyon Adaptör Şapka bacaları davlumbaz baca temizliği duvar bacası doğalgazın bağlatılması 90 Te Modul sulu baca paslanmaz baca sulu baca şönt baca Sızdırmazlık Silikon Conta doğalgaz Baca Valf Tek Cidarlı baca 45 derece dirsek baca temizleme malzemeleri fiyatlarının altında lodos şapka paslanmaz çelik baca Kelepçe çeşitleri duvar Baca Kelepçe çelik baca Şönt baca izalasyonlu baca baca kelepçesi Kondens Drenaj Kabı Bacacım Sızdırmazlık Kelepçe izalasyonlu doğalgaz baca sistem merkezi sistemli ısınma havalandırma sistemleri izalasyonlu baca fiyatı doğalgaz kurulum işlemleri muf sistem baca filitre sistemleri kombi ile tasarruf yöntemleri derece dirsek doğalgaz baca fiyatları baca temizleme tek cidarlı baca Baca şapkası doğalgaz bacası doğal gaz dirsek boru baca doğalgaz boruları Düz Modül çöp şutları ankara baca baca sistemleri izalasyonlu doğalgaz bacası Çeşit Çeşit Baca kelepçesi paslanmaz Baca sistemleri baca şapkası lodos sulu baca sistemleri paslanmaz baca imalatı Sabitleme Duvar Kelepçesi 90 derece dirsek doğalgaz sistemleri merkezi sistem ısıtma Dirsek baca sertifikalı baca kombi ile ısınma Kelepçe Çeşitleri ısınma baca imalat fiyatları baca aspiratörü çift çidarlı baca Doğalgaz Bacası Jet Şapka sulu baca filtresi ekonomik kullanım Çift Cidarlı Baca ankara baca temizleme Baca Şapkası (Çin) davlumbaz bacası 45 derece te modul imalat baca doğalgaz baca çeşitleri
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 3 Bugün
 1.686 Bu Hafta
 2.277 Bu Ay
 2.277 Bu Yıl
 2.277 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer