FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
imalat baca doğalgaz paslanmaz baca Baca şapkası baca temizleme malzemeleri paslanmaz Baca sistemleri ankara baca Kondens Drenaj Kabı Düz Modül Sabitleme Duvar Kelepçesi baca imalat fiyatları Baca izalasyonlu doğalgaz bacası baca çeşitleri izalasyonlu baca fiyatı silikon conta derece dirsek ekonomik kullanım 45 derece te modul çin şapka Redüksiyon Adaptör 90 derece dirsek ısınma Tek Cidarlı baca Jet Şapka baca Sistemi Bacacım sulu baca şönt baca baca temizleme çöp şutları tek cidarlı baca baca kelepçesi havalandırma sistemleri doğalgaz ısıtma tesisatı Baca Şapkası (Çin) baca şapkası lodos merkezi sistemli ısınma 90 Te Modul duvar bacası baca doğalgaz boruları doğalgaz baca fiyatları doğalgaz bacası dirsek boru Sızdırmazlık Silikon Conta izalasyonlu baca davlumbaz baca temizliği filtre fiyatları baca filitre sistemleri Şönt baca baca filtre sistemleri sulu baca sistemleri doğalgaz kurulum işlemleri doğalgazın bağlatılması merkezi sistem ısıtma davlumbaz bacası çelik baca sertifikalı baca fiyatlarının altında Kelepçe Çeşitleri baca imalatı çift çidarlı baca baca sistemleri ankara baca temizleme Baca Valf Çift Cidarlı Baca Şapka bacaları doğalgaz lodos şapka Sızdırmazlık Kelepçe sulu baca 45 derece dirsek kombi ile ısınma doğal gaz Çeşit Çeşit Baca kelepçesi havalandırma kanalları Baca Kelepçe kombi ile tasarruf yöntemleri paslanmaz baca imalatı paslanmaz çelik baca doğalgaz bağlatma muf sistem havalandırma bacaları sulu baca filtresi adaptör baca çeşitleri Doğalgaz Bacası Kelepçe çeşitleri duvar baca aspiratörü izalasyonlu doğalgaz baca sistem Dirsek baca doğalgaz sistemleri
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 83 Bugün
 1.836 Bu Hafta
 83 Bu Ay
 7.416 Bu Yıl
 7.416 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer