FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
çelik baca derece dirsek adaptör baca çeşitleri imalat baca doğalgaz fiyatlarının altında Bacacım Baca Valf baca imalat fiyatları baca kelepçesi doğalgaz ısıtma tesisatı duvar bacası paslanmaz çelik baca dirsek boru Sabitleme Duvar Kelepçesi doğalgaz bağlatma sulu baca sistemleri kombi ile ısınma doğalgaz kurulum işlemleri çin şapka havalandırma kanalları doğal gaz Jet Şapka doğalgazın bağlatılması Kelepçe Çeşitleri Baca Baca Şapkası (Çin) Baca Kelepçe 90 derece dirsek izalasyonlu baca fiyatı paslanmaz baca imalatı Dirsek baca ankara baca temizleme paslanmaz Baca sistemleri ankara baca çift çidarlı baca sulu baca filtresi Çift Cidarlı Baca Doğalgaz Bacası 45 derece dirsek izalasyonlu baca baca şapkası lodos Çeşit Çeşit Baca kelepçesi ısınma sulu baca şönt baca sulu baca paslanmaz baca davlumbaz bacası çöp şutları doğalgaz izalasyonlu doğalgaz bacası baca çeşitleri doğalgaz bacası Redüksiyon Adaptör davlumbaz baca temizliği Kelepçe çeşitleri duvar baca Sistemi havalandırma sistemleri Şapka bacaları izalasyonlu doğalgaz baca sistem doğalgaz baca fiyatları baca filtre sistemleri merkezi sistemli ısınma silikon conta Tek Cidarlı baca havalandırma bacaları Sızdırmazlık Silikon Conta doğalgaz sistemleri baca temizleme malzemeleri muf sistem Baca şapkası lodos şapka sertifikalı baca ekonomik kullanım Düz Modül filtre fiyatları Şönt baca baca doğalgaz boruları Sızdırmazlık Kelepçe Kondens Drenaj Kabı tek cidarlı baca kombi ile tasarruf yöntemleri baca temizleme baca aspiratörü baca sistemleri 90 Te Modul 45 derece te modul baca filitre sistemleri baca imalatı merkezi sistem ısıtma
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 96 Bugün
 901 Bu Hafta
 554 Bu Ay
 3.777 Bu Yıl
 3.777 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer