FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
havalandırma sistemleri kombi ile ısınma izalasyonlu doğalgaz bacası 90 Te Modul muf sistem baca temizleme malzemeleri sertifikalı baca paslanmaz çelik baca Sabitleme Duvar Kelepçesi Çeşit Çeşit Baca kelepçesi merkezi sistem ısıtma Doğalgaz Bacası Baca Valf doğalgaz bağlatma Tek Cidarlı baca paslanmaz baca Düz Modül baca imalat fiyatları davlumbaz baca temizliği doğal gaz baca imalatı kombi ile tasarruf yöntemleri 90 derece dirsek 45 derece dirsek baca sistemleri çelik baca Baca Kelepçe sulu baca paslanmaz baca imalatı baca çeşitleri Sızdırmazlık Kelepçe baca Sistemi Kelepçe çeşitleri duvar derece dirsek doğalgaz sistemleri Sızdırmazlık Silikon Conta sulu baca sistemleri izalasyonlu baca Dirsek baca baca kelepçesi ekonomik kullanım ankara baca temizleme Kondens Drenaj Kabı sulu baca filtresi havalandırma bacaları 45 derece te modul Bacacım doğalgaz kurulum işlemleri dirsek boru Baca ankara baca Şapka bacaları baca filitre sistemleri izalasyonlu doğalgaz baca sistem doğalgaz baca fiyatları çöp şutları çift çidarlı baca filtre fiyatları baca temizleme silikon conta adaptör baca çeşitleri fiyatlarının altında Redüksiyon Adaptör Kelepçe Çeşitleri doğalgazın bağlatılması baca şapkası lodos imalat baca doğalgaz havalandırma kanalları baca filtre sistemleri Çift Cidarlı Baca doğalgaz ısıtma tesisatı çin şapka Baca şapkası baca doğalgaz boruları Jet Şapka Baca Şapkası (Çin) Şönt baca doğalgaz ısınma izalasyonlu baca fiyatı davlumbaz bacası sulu baca şönt baca lodos şapka paslanmaz Baca sistemleri baca aspiratörü tek cidarlı baca doğalgaz bacası duvar bacası merkezi sistemli ısınma
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 79 Bugün
 919 Bu Hafta
 3.960 Bu Ay
 3.960 Bu Yıl
 3.960 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer