FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
Baca Valf Çeşit Çeşit Baca kelepçesi paslanmaz Baca sistemleri doğalgaz sistemleri merkezi sistem ısıtma sulu baca filtresi Sızdırmazlık Silikon Conta tek cidarlı baca baca filtre sistemleri davlumbaz baca temizliği Çift Cidarlı Baca Sızdırmazlık Kelepçe baca Sistemi sulu baca şönt baca havalandırma kanalları çin şapka sulu baca sistemleri imalat baca doğalgaz lodos şapka davlumbaz bacası Baca şapkası izalasyonlu doğalgaz baca sistem Kelepçe çeşitleri duvar merkezi sistemli ısınma havalandırma bacaları kombi ile tasarruf yöntemleri 90 Te Modul Dirsek baca Tek Cidarlı baca ankara baca temizleme Şönt baca Baca doğalgaz bacası Doğalgaz Bacası paslanmaz çelik baca izalasyonlu baca 45 derece dirsek baca sistemleri adaptör baca çeşitleri baca imalat fiyatları dirsek boru sulu baca Sabitleme Duvar Kelepçesi Jet Şapka ısınma derece dirsek baca çeşitleri doğal gaz baca temizleme 90 derece dirsek ekonomik kullanım çelik baca paslanmaz baca imalatı Düz Modül baca doğalgaz boruları doğalgaz kurulum işlemleri silikon conta baca imalatı doğalgaz baca fiyatları paslanmaz baca baca kelepçesi Baca Kelepçe fiyatlarının altında Şapka bacaları duvar bacası sertifikalı baca baca şapkası lodos baca filitre sistemleri Kelepçe Çeşitleri filtre fiyatları çöp şutları Kondens Drenaj Kabı muf sistem 45 derece te modul baca aspiratörü izalasyonlu baca fiyatı doğalgaz ısıtma tesisatı doğalgaz havalandırma sistemleri doğalgazın bağlatılması izalasyonlu doğalgaz bacası baca temizleme malzemeleri doğalgaz bağlatma Baca Şapkası (Çin) ankara baca kombi ile ısınma Bacacım çift çidarlı baca Redüksiyon Adaptör
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 178 Bugün
 1.431 Bu Hafta
 1.543 Bu Ay
 2.412 Bu Yıl
 2.412 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer