FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Ürün Vitrini
 
Etiket Bulutu
tek cidarlı baca filtre fiyatları 45 derece dirsek çin şapka paslanmaz Baca sistemleri doğal gaz izalasyonlu baca fiyatı Baca Şapkası (Çin) izalasyonlu baca Düz Modül baca kelepçesi baca şapkası lodos Baca duvar bacası ısınma Sızdırmazlık Silikon Conta Kelepçe Çeşitleri baca filtre sistemleri 90 Te Modul kombi ile tasarruf yöntemleri ekonomik kullanım derece dirsek merkezi sistemli ısınma sulu baca şönt baca adaptör baca çeşitleri sulu baca filtresi baca Sistemi çelik baca silikon conta fiyatlarının altında Çift Cidarlı Baca baca filitre sistemleri baca temizleme doğalgaz kurulum işlemleri paslanmaz çelik baca paslanmaz baca Redüksiyon Adaptör Bacacım Baca Kelepçe Tek Cidarlı baca doğalgaz doğalgaz ısıtma tesisatı Şapka bacaları doğalgaz bağlatma kombi ile ısınma baca imalatı Baca şapkası havalandırma bacaları Doğalgaz Bacası davlumbaz bacası baca temizleme malzemeleri havalandırma kanalları paslanmaz baca imalatı muf sistem çift çidarlı baca sertifikalı baca Sabitleme Duvar Kelepçesi Dirsek baca 45 derece te modul baca aspiratörü baca sistemleri lodos şapka çöp şutları sulu baca sistemleri ankara baca temizleme davlumbaz baca temizliği doğalgaz bacası ankara baca Jet Şapka havalandırma sistemleri dirsek boru 90 derece dirsek sulu baca Kondens Drenaj Kabı Şönt baca baca çeşitleri izalasyonlu doğalgaz bacası merkezi sistem ısıtma Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Kelepçe çeşitleri duvar baca imalat fiyatları Sızdırmazlık Kelepçe doğalgaz baca fiyatları doğalgaz sistemleri Baca Valf imalat baca doğalgaz baca doğalgaz boruları izalasyonlu doğalgaz baca sistem doğalgazın bağlatılması
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 6 Bugün
 369 Bu Hafta
 6.083 Bu Ay
 6.083 Bu Yıl
 6.083 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer