FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
ekonomik kullanım doğalgaz bacası çin şapka sulu baca sistemleri muf sistem havalandırma bacaları Sızdırmazlık Silikon Conta sulu baca şönt baca Baca Şapkası (Çin) baca doğalgaz boruları sertifikalı baca ısınma paslanmaz baca filtre fiyatları izalasyonlu doğalgaz baca sistem baca filtre sistemleri fiyatlarının altında baca temizleme malzemeleri Şapka bacaları sulu baca lodos şapka Baca şapkası baca imalatı baca imalat fiyatları doğal gaz Tek Cidarlı baca Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Sızdırmazlık Kelepçe 45 derece te modul izalasyonlu baca doğalgaz bağlatma imalat baca doğalgaz izalasyonlu baca fiyatı doğalgaz kurulum işlemleri dirsek boru havalandırma sistemleri ankara baca sulu baca filtresi Bacacım doğalgaz baca fiyatları Baca çift çidarlı baca Kelepçe Çeşitleri Düz Modül Doğalgaz Bacası Çift Cidarlı Baca duvar bacası kombi ile ısınma paslanmaz baca imalatı Jet Şapka davlumbaz baca temizliği Kelepçe çeşitleri duvar Kondens Drenaj Kabı Baca Kelepçe Sabitleme Duvar Kelepçesi baca Sistemi Redüksiyon Adaptör derece dirsek baca şapkası lodos izalasyonlu doğalgaz bacası kombi ile tasarruf yöntemleri doğalgaz ısıtma tesisatı doğalgaz baca çeşitleri 90 Te Modul ankara baca temizleme Şönt baca havalandırma kanalları merkezi sistemli ısınma Dirsek baca davlumbaz bacası çöp şutları adaptör baca çeşitleri paslanmaz çelik baca doğalgazın bağlatılması çelik baca baca temizleme 45 derece dirsek Baca Valf doğalgaz sistemleri merkezi sistem ısıtma baca filitre sistemleri tek cidarlı baca baca sistemleri baca kelepçesi 90 derece dirsek silikon conta baca aspiratörü paslanmaz Baca sistemleri
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 79 Bugün
 451 Bu Hafta
 7.762 Bu Ay
 11.772 Bu Yıl
 11.772 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer