FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Ürün Vitrini
 
Etiket Bulutu
havalandırma bacaları Tek Cidarlı baca silikon conta dirsek boru Sızdırmazlık Kelepçe davlumbaz bacası baca temizleme baca doğalgaz boruları merkezi sistem ısıtma baca filtre sistemleri baca imalatı ankara baca temizleme kombi ile tasarruf yöntemleri doğalgaz ısıtma tesisatı 90 Te Modul Şapka bacaları sulu baca şönt baca doğalgaz bağlatma çelik baca baca kelepçesi Sızdırmazlık Silikon Conta tek cidarlı baca Kelepçe çeşitleri duvar doğal gaz doğalgaz bacası Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Baca Baca Şapkası (Çin) baca çeşitleri doğalgazın bağlatılması duvar bacası Redüksiyon Adaptör izalasyonlu doğalgaz baca sistem Sabitleme Duvar Kelepçesi 45 derece dirsek sulu baca çift çidarlı baca doğalgaz sistemleri çöp şutları davlumbaz baca temizliği Baca şapkası izalasyonlu baca baca şapkası lodos fiyatlarının altında ekonomik kullanım kombi ile ısınma ankara baca merkezi sistemli ısınma Baca Kelepçe Çift Cidarlı Baca doğalgaz baca fiyatları Baca Valf Jet Şapka adaptör baca çeşitleri Düz Modül ısınma baca aspiratörü baca sistemleri izalasyonlu doğalgaz bacası 45 derece te modul filtre fiyatları sertifikalı baca paslanmaz Baca sistemleri Şönt baca baca temizleme malzemeleri Dirsek baca paslanmaz baca imalatı derece dirsek paslanmaz baca imalat baca doğalgaz sulu baca sistemleri baca Sistemi çin şapka baca imalat fiyatları 90 derece dirsek Kondens Drenaj Kabı Kelepçe Çeşitleri Bacacım havalandırma kanalları Doğalgaz Bacası muf sistem paslanmaz çelik baca doğalgaz kurulum işlemleri doğalgaz lodos şapka izalasyonlu baca fiyatı baca filitre sistemleri sulu baca filtresi havalandırma sistemleri
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 18 Bugün
 1.302 Bu Hafta
 5.950 Bu Ay
 18.042 Bu Yıl
 18.042 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer