FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
sulu baca filtresi sulu baca ekonomik kullanım paslanmaz Baca sistemleri muf sistem izalasyonlu doğalgaz bacası adaptör baca çeşitleri Şönt baca baca sistemleri baca filitre sistemleri Baca Valf Çift Cidarlı Baca dirsek boru baca çeşitleri sulu baca sistemleri Bacacım 45 derece te modul ankara baca temizleme Çeşit Çeşit Baca kelepçesi izalasyonlu doğalgaz baca sistem merkezi sistemli ısınma Baca Şapkası (Çin) baca imalat fiyatları sertifikalı baca baca kelepçesi izalasyonlu baca fiyatı Baca baca filtre sistemleri ısınma fiyatlarının altında kombi ile ısınma paslanmaz çelik baca davlumbaz baca temizliği doğalgaz ısıtma tesisatı 90 Te Modul Sızdırmazlık Silikon Conta doğalgaz silikon conta baca Sistemi baca şapkası lodos Şapka bacaları Doğalgaz Bacası havalandırma kanalları çöp şutları Kelepçe Çeşitleri havalandırma sistemleri doğalgaz bağlatma Sabitleme Duvar Kelepçesi izalasyonlu baca çelik baca Sızdırmazlık Kelepçe baca aspiratörü doğal gaz çift çidarlı baca tek cidarlı baca Dirsek baca kombi ile tasarruf yöntemleri sulu baca şönt baca ankara baca Kelepçe çeşitleri duvar baca temizleme duvar bacası merkezi sistem ısıtma 45 derece dirsek baca temizleme malzemeleri filtre fiyatları Kondens Drenaj Kabı doğalgaz baca fiyatları davlumbaz bacası baca imalatı derece dirsek Tek Cidarlı baca havalandırma bacaları baca doğalgaz boruları Jet Şapka doğalgaz sistemleri imalat baca doğalgaz lodos şapka doğalgaz kurulum işlemleri Düz Modül Baca şapkası Baca Kelepçe paslanmaz baca imalatı doğalgazın bağlatılması çin şapka doğalgaz bacası 90 derece dirsek paslanmaz baca Redüksiyon Adaptör
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 1 Bugün
 2.150 Bu Hafta
 5.191 Bu Ay
 5.191 Bu Yıl
 5.191 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer