FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
baca doğalgaz boruları Doğalgaz Bacası baca imalatı izalasyonlu doğalgaz baca sistem Bacacım baca imalat fiyatları paslanmaz çelik baca paslanmaz Baca sistemleri 90 Te Modul baca çeşitleri 45 derece te modul Redüksiyon Adaptör Baca Valf doğal gaz doğalgazın bağlatılması paslanmaz baca tek cidarlı baca Kelepçe Çeşitleri doğalgaz baca fiyatları havalandırma sistemleri doğalgaz bacası Şapka bacaları silikon conta izalasyonlu baca fiyatı fiyatlarının altında filtre fiyatları Şönt baca baca kelepçesi çin şapka havalandırma bacaları izalasyonlu baca baca aspiratörü Düz Modül Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Baca Sabitleme Duvar Kelepçesi doğalgaz derece dirsek ekonomik kullanım imalat baca doğalgaz sulu baca şönt baca Tek Cidarlı baca Kondens Drenaj Kabı sertifikalı baca sulu baca filtresi Çift Cidarlı Baca baca filitre sistemleri kombi ile tasarruf yöntemleri Sızdırmazlık Silikon Conta çelik baca baca temizleme 90 derece dirsek Baca Şapkası (Çin) sulu baca havalandırma kanalları Sızdırmazlık Kelepçe doğalgaz kurulum işlemleri Baca Kelepçe ısınma baca şapkası lodos çift çidarlı baca çöp şutları 45 derece dirsek paslanmaz baca imalatı muf sistem Baca şapkası lodos şapka Dirsek baca baca filtre sistemleri merkezi sistem ısıtma merkezi sistemli ısınma duvar bacası Kelepçe çeşitleri duvar kombi ile ısınma baca sistemleri doğalgaz ısıtma tesisatı davlumbaz bacası ankara baca temizleme davlumbaz baca temizliği doğalgaz bağlatma dirsek boru Jet Şapka izalasyonlu doğalgaz bacası doğalgaz sistemleri baca Sistemi sulu baca sistemleri baca temizleme malzemeleri adaptör baca çeşitleri ankara baca
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 285 Bugün
 919 Bu Hafta
 5.306 Bu Ay
 9.067 Bu Yıl
 9.067 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer