FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
sulu baca filtresi fiyatlarının altında Tek Cidarlı baca çöp şutları sulu baca şönt baca ankara baca temizleme paslanmaz baca imalatı merkezi sistem ısıtma Jet Şapka 90 Te Modul doğalgaz kurulum işlemleri izalasyonlu doğalgaz bacası silikon conta baca imalatı baca kelepçesi 45 derece dirsek duvar bacası doğalgazın bağlatılması Baca Şapkası (Çin) paslanmaz çelik baca dirsek boru davlumbaz baca temizliği baca aspiratörü Çift Cidarlı Baca baca imalat fiyatları Çeşit Çeşit Baca kelepçesi baca filtre sistemleri kombi ile tasarruf yöntemleri Kelepçe çeşitleri duvar 45 derece te modul baca temizleme malzemeleri Kelepçe Çeşitleri izalasyonlu doğalgaz baca sistem doğalgaz baca sistemleri Kondens Drenaj Kabı doğal gaz Sabitleme Duvar Kelepçesi çelik baca ankara baca Baca şapkası baca Sistemi kombi ile ısınma Bacacım filtre fiyatları çift çidarlı baca izalasyonlu baca derece dirsek sulu baca sistemleri Şapka bacaları havalandırma sistemleri ısınma havalandırma bacaları paslanmaz baca baca temizleme doğalgaz sistemleri lodos şapka çin şapka Baca Kelepçe doğalgaz ısıtma tesisatı baca doğalgaz boruları sulu baca doğalgaz baca fiyatları Sızdırmazlık Silikon Conta baca şapkası lodos Sızdırmazlık Kelepçe Redüksiyon Adaptör 90 derece dirsek doğalgaz bağlatma muf sistem Şönt baca Baca Valf davlumbaz bacası izalasyonlu baca fiyatı baca çeşitleri adaptör baca çeşitleri merkezi sistemli ısınma imalat baca doğalgaz Doğalgaz Bacası sertifikalı baca ekonomik kullanım Dirsek baca tek cidarlı baca havalandırma kanalları Baca Düz Modül baca filitre sistemleri doğalgaz bacası paslanmaz Baca sistemleri
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 32 Bugün
 1.205 Bu Hafta
 2.798 Bu Ay
 2.798 Bu Yıl
 2.798 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer