FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
muf sistem baca Sistemi çift çidarlı baca paslanmaz baca doğalgaz bağlatma sertifikalı baca doğalgaz baca fiyatları ekonomik kullanım baca imalat fiyatları silikon conta fiyatlarının altında Çeşit Çeşit Baca kelepçesi 90 derece dirsek doğalgaz bacası baca temizleme Sızdırmazlık Silikon Conta imalat baca doğalgaz Baca Kelepçe çin şapka Kondens Drenaj Kabı doğalgazın bağlatılması sulu baca sistemleri Baca Şönt baca Redüksiyon Adaptör izalasyonlu baca fiyatı doğalgaz kurulum işlemleri baca çeşitleri kombi ile ısınma Sabitleme Duvar Kelepçesi tek cidarlı baca filtre fiyatları baca filitre sistemleri duvar bacası Kelepçe Çeşitleri davlumbaz baca temizliği kombi ile tasarruf yöntemleri Çift Cidarlı Baca izalasyonlu baca merkezi sistem ısıtma doğalgaz ısıtma tesisatı sulu baca şönt baca doğal gaz baca imalatı çelik baca Doğalgaz Bacası dirsek boru Baca Şapkası (Çin) paslanmaz çelik baca havalandırma sistemleri derece dirsek paslanmaz Baca sistemleri davlumbaz bacası baca şapkası lodos havalandırma kanalları Baca şapkası izalasyonlu doğalgaz bacası baca doğalgaz boruları Bacacım Baca Valf Sızdırmazlık Kelepçe Düz Modül ankara baca temizleme baca filtre sistemleri paslanmaz baca imalatı Kelepçe çeşitleri duvar 90 Te Modul merkezi sistemli ısınma ankara baca 45 derece dirsek havalandırma bacaları baca sistemleri Tek Cidarlı baca doğalgaz sistemleri Jet Şapka doğalgaz sulu baca lodos şapka baca kelepçesi ısınma adaptör baca çeşitleri Şapka bacaları baca temizleme malzemeleri 45 derece te modul baca aspiratörü sulu baca filtresi Dirsek baca çöp şutları izalasyonlu doğalgaz baca sistem
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 121 Bugün
 1.345 Bu Hafta
 2.232 Bu Ay
 8.297 Bu Yıl
 8.297 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer