FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
ankara baca temizleme doğalgaz sistemleri merkezi sistem ısıtma sulu baca şönt baca Baca ısınma Baca Şapkası (Çin) izalasyonlu doğalgaz bacası merkezi sistemli ısınma doğalgaz baca fiyatları Dirsek baca sulu baca sistemleri çift çidarlı baca baca temizleme malzemeleri 45 derece dirsek davlumbaz baca temizliği kombi ile ısınma sulu baca filtresi muf sistem Sızdırmazlık Kelepçe paslanmaz baca imalatı baca temizleme baca filtre sistemleri baca Sistemi paslanmaz Baca sistemleri sulu baca Sabitleme Duvar Kelepçesi doğal gaz baca kelepçesi Şönt baca 90 derece dirsek duvar bacası derece dirsek kombi ile tasarruf yöntemleri Kelepçe Çeşitleri sertifikalı baca izalasyonlu baca fiyatı imalat baca doğalgaz havalandırma sistemleri doğalgaz bağlatma davlumbaz bacası Düz Modül lodos şapka 45 derece te modul 90 Te Modul baca aspiratörü havalandırma bacaları baca şapkası lodos dirsek boru izalasyonlu doğalgaz baca sistem çelik baca doğalgaz kurulum işlemleri baca çeşitleri baca sistemleri Tek Cidarlı baca fiyatlarının altında Şapka bacaları baca imalat fiyatları doğalgazın bağlatılması Baca Kelepçe baca imalatı Çeşit Çeşit Baca kelepçesi ekonomik kullanım Kondens Drenaj Kabı paslanmaz çelik baca Redüksiyon Adaptör çöp şutları Jet Şapka havalandırma kanalları tek cidarlı baca baca doğalgaz boruları Çift Cidarlı Baca filtre fiyatları ankara baca doğalgaz ısıtma tesisatı doğalgaz Sızdırmazlık Silikon Conta çin şapka doğalgaz bacası silikon conta baca filitre sistemleri paslanmaz baca adaptör baca çeşitleri Kelepçe çeşitleri duvar Bacacım Baca şapkası Baca Valf Doğalgaz Bacası izalasyonlu baca
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 6 Bugün
 6 Bu Hafta
 4.244 Bu Ay
 4.244 Bu Yıl
 4.244 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer