FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
baca çeşitleri derece dirsek çin şapka paslanmaz baca ısınma Doğalgaz Bacası sulu baca Jet Şapka baca kelepçesi doğalgaz ısıtma tesisatı Baca Şapkası (Çin) çöp şutları Kondens Drenaj Kabı doğalgazın bağlatılması izalasyonlu doğalgaz baca sistem Şönt baca merkezi sistemli ısınma Sabitleme Duvar Kelepçesi baca şapkası lodos havalandırma bacaları Baca Valf tek cidarlı baca sulu baca filtresi sulu baca sistemleri lodos şapka paslanmaz Baca sistemleri sertifikalı baca Baca 45 derece dirsek Düz Modül Kelepçe çeşitleri duvar 90 Te Modul merkezi sistem ısıtma 90 derece dirsek havalandırma kanalları filtre fiyatları Baca Kelepçe Redüksiyon Adaptör duvar bacası baca filtre sistemleri baca imalatı Kelepçe Çeşitleri Sızdırmazlık Silikon Conta doğalgaz bağlatma baca sistemleri kombi ile tasarruf yöntemleri izalasyonlu baca ekonomik kullanım Çeşit Çeşit Baca kelepçesi baca imalat fiyatları doğalgaz baca fiyatları 45 derece te modul Tek Cidarlı baca çift çidarlı baca doğalgaz bacası ankara baca kombi ile ısınma baca temizleme malzemeleri baca filitre sistemleri Dirsek baca Şapka bacaları baca temizleme baca aspiratörü baca doğalgaz boruları sulu baca şönt baca muf sistem Baca şapkası adaptör baca çeşitleri baca Sistemi izalasyonlu doğalgaz bacası paslanmaz baca imalatı dirsek boru ankara baca temizleme çelik baca fiyatlarının altında davlumbaz baca temizliği doğalgaz sistemleri silikon conta imalat baca doğalgaz Bacacım doğal gaz izalasyonlu baca fiyatı doğalgaz kurulum işlemleri havalandırma sistemleri doğalgaz paslanmaz çelik baca Sızdırmazlık Kelepçe davlumbaz bacası Çift Cidarlı Baca
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 294 Bugün
 1.969 Bu Hafta
 5.431 Bu Ay
 5.431 Bu Yıl
 5.431 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer