FORMLAR
 
Kategoriler
 
BAYİLERİMİZ

  

 

 
Etiket Bulutu
Şönt baca izalasyonlu baca fiyatı ankara baca tek cidarlı baca fiyatlarının altında doğal gaz baca şapkası lodos Sızdırmazlık Kelepçe baca kelepçesi paslanmaz baca silikon conta doğalgaz ısıtma tesisatı Jet Şapka sulu baca şönt baca doğalgaz bacası merkezi sistem ısıtma davlumbaz baca temizliği paslanmaz Baca sistemleri Redüksiyon Adaptör Çift Cidarlı Baca ısınma Kelepçe Çeşitleri Kondens Drenaj Kabı 90 derece dirsek sulu baca Tek Cidarlı baca ekonomik kullanım paslanmaz baca imalatı doğalgaz sistemleri havalandırma kanalları 90 Te Modul baca imalat fiyatları baca sistemleri izalasyonlu doğalgaz bacası duvar bacası lodos şapka Bacacım Sabitleme Duvar Kelepçesi sulu baca filtresi Düz Modül havalandırma bacaları baca çeşitleri baca aspiratörü çöp şutları paslanmaz çelik baca doğalgaz Şapka bacaları izalasyonlu baca Baca şapkası izalasyonlu doğalgaz baca sistem Kelepçe çeşitleri duvar derece dirsek kombi ile tasarruf yöntemleri baca Sistemi Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Sızdırmazlık Silikon Conta baca imalatı doğalgaz kurulum işlemleri davlumbaz bacası sertifikalı baca baca temizleme malzemeleri doğalgazın bağlatılması baca temizleme baca filtre sistemleri Baca Şapkası (Çin) dirsek boru Baca adaptör baca çeşitleri 45 derece te modul filtre fiyatları imalat baca doğalgaz Doğalgaz Bacası baca filitre sistemleri Dirsek baca sulu baca sistemleri çin şapka Baca Kelepçe çift çidarlı baca doğalgaz baca fiyatları 45 derece dirsek muf sistem havalandırma sistemleri Baca Valf ankara baca temizleme kombi ile ısınma doğalgaz bağlatma merkezi sistemli ısınma baca doğalgaz boruları çelik baca
 
Sanal Gezinti
 
CERTIFIED

 

 


  

 
BİZDEN HABERLER

07.05 – 12.05.2014 tarihinde CNR-Expo’da gerçekleştirilen SODEX 2014 fuarında standımıza olan ziyaretiniz ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz

"Firmamız TSE nin yapmış olduğu Yeni standart olan EN 1856-1: 2012 Kapsamında Gözetim Denetimlerden eksiksiz ve başarı ile geçmiş bulunmaktadır.
Bu kapsamda saygıdeğer bayilerimiz ve müşterilerimiz ile bu yeni kapsam ışığında hizmet vermekten gurur duyarız."

 
HAVA DURUMU
+29
+33°
+21°
Kocaeli
Çarşamba, 25
Perşembe   +32° +20°
Cuma   +30° +18°
Cumartesi   +31° +19°
Pazar   +32° +18°
Pazartesi   +32° +18°
Salı   +32° +18°
 
 

 
Ziyaretçiler
 86 Bugün
 86 Bu Hafta
 337 Bu Ay
 8.387 Bu Yıl
 8.387 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer